LatviskiIn EnglishПо-русски

Latvijas RC Drift Forums

Радиоуправляемые
дрифт авто
и многое другое
.

Kur trenēties?

 

Kur man TO darīt?

Ķengaragā, t/c "ZOOM", rcdrift.lv trasē.

 

 

Alternatīvas? 

Stāvlaukumos, basketbola laukumos, garāžā, nojumē, birojā, sporta zālē... Visur, kur ir līdzena betona, asfalta, flīžu vai tepiķa virsma. Ziemā treniņi notiek Rīgas Jauno Tehniķu Centrā (Bauskas ielā, pretī CSDD). Biķernieku sporta bāzē, pie Ātruma cilts kartinga halles, ir iekārtota d10rc.lv kluba trase. To gan ir vēlams pirms braukšanas patīrīt ar slotu, jo sīki akmentiņi var iekrist šasijas ritošajā daļā, pārrīvēt siksnas un samalt zobratus. Ienākt BKSB teritorijā var caur maksas stāvvietu (pabrīdinot apsargu).

Sarunāt kompāniju var foruma tēmā "Šodien treniņš"

 

  

 

Kā izkārtot trasi? 

Ātri iekārtot nelielu trasīti treniņam noder krītiņi, saimniecības veikalos nopērkamas marķēšanas līmlentes (2-3 Ls par rulli), un sporta veikalos atrodami "florbola" konusi (~1.00 Ls/gab). Braucot iekštelpās noder viss, kas gadās pa rokai - puķpodi, ugunsdzēšamie aparāti utt.

 

 

 

Ko darīt pirmajā treniņā? 

Atrast konusus, vai citus priekšmetus, kas pildīs konusu funkciju, vēlams pusmašīnas līdz mašīnas izmērā. Iesācējam noderīgi būs, lai priekšmeti ir pietiekami smagi, lai ietriecoties tajā ar mašīnu, tie sevišķi nenobīdās. Var izmantot, piemēram, lādētāja kasti (ar visu lādētāju iekšā), mazu somu, skoča rulli, lupatu, riteņu atslēgu (no 1:1 auto)...

Sākt ar "saulītes" griešanu ap vienu konusu. Mērķis - noturēt modeli vadāmā sānslīdē, saglabājot pēc iespējas nemainīgu "virtuļa" radiusu.

Otrais solis - izmantojot divus konusus, braukt pa ovāla un astotnieka trajektoriju. 

 

 

 

Kad pamata tehnika - sānslīde un pārmetieni - ir apgūti, var pāriet pie sarežģitākām precizitātes figūrām. Smelt idejas un iedvesmoties var no projekta DRIFT44.

 

 

 

Pašmāju tradicionālā izklaide ir RJTC skatuve.

 

 

 

Kā lādēt baterijas brīvdabā?

Lādētājam komplektā nāk vadiņš, kuram vienu galu iesprauž barošanas ligzdā, bet otru ar "krokodiliem" pieslēdz pie 1:1 automašīnas akumulatora. Praksē gan reti kad ir noskaņojums gāzt ilgāk par 2 stundām, tāpēc ar pārīti 5000mAh akumulātoru var iztikt bez lādēšanas.

 

Kā tīrīt šasiju pēc treniņa? 

Var izmantot degvielas uzpildes staciju gaisa pumpējamos, vai datorveikalos nopērkamos saspiesta gaisa baloniņus (~5 Ls). Braucot iekštelpās pa tepiķi, uz pusasīm mēdz uztītes mati - der noņemt riteņus un pārbaudīt.